Depigmentacja skóry

Depigmentacja – to utrata pigmentu. Depigmentacja skóry może być spowodowana przez szereg warunków lokalnych i ogólnoustrojowych. Utrata pigmentu może być częściowa (obrażenia skóry) lub pełna (spowodowanych bielactwem). Może to być tymczasowe (od łupieżu pstrego) lub stałe (od bielactwa).

depigmentacja-skory

Najczęściej odbarwienia skóry są związane z bielactwem, które
produkuje zróżnicowane obszary jasne i ciemne skóry. Osoby te, jeśli postanowiły wyrównać ich odcień skóry, mogą stosować miejscowo krem zawierający organiczny związek monobenzon, aby zmniejszyć pozostały pigment.

Wiele osób zauważa pozytywne zmiany i powrót barwnika skóry po właściwym usunięciu metali ciężkich z organizmu tą metodą czytaj więcej ⇒

Coraz częściej ludzie, którzy nie są dotknięci bielactwem eksperymentują z niższymi stężeniami kremów z monobenzonem w nadziei, że odcień ich skóry stanie się równomierny. Alternatywną metodą jest użycie Mechinol przez dłuższy okres czasu. Zarówno monobenzon i Mechinol mogą dramatycznie wybielić skórę, reagują jednak bardzo różnie. Mechinol pozostawia skórę bardzo bladą. Jednak opalanie jest nadal możliwe. Ważne jest, aby zauważyć, że skóra nie wróci do swojego pierwotnego koloru po obróbce.

Mechinol nie powinien być używany przez osoby, które są uczulone na którykolwiek ze składników, jeśli jesteś w ciąży, jeśli masz wyprysk, podrażnioną skórę lub stan zapalny skóry, zwiększoną liczbę krwinek białych lub jeśli jesteś wrażliwy na działanie promieni słonecznych lub musisz być na zewnątrz przez dłuższy okres czasu. Mechinol stosuje się w Europie, w stężeniach w zakresie od 2-20%. Monobenzon stosowany miejscowo całkowicie usuwa pigment, przy czym unikanie słońca musi być przestrzegane przez całe życie, aby uniknąć poważnego poparzenia słonecznego i czerniaka. Osoby używające monobenzon bez wcześniejszego posiadania bielactwa nie powinny tego robić, ze względu na cenę i zawartości składnika aktywnego. Monobenzon nie jest zalecany do chorób skóry innych niż bielactwo.