Fakty o bielactwie

Bielactwo – jest stanem, w którym skóra traci melaninę, czyli pigment określający kolor skóry, włosów i oczu. Jeśli komórki produkujące melaninę przestają ją wydzielać, powoli pojawiają się na skórze białe plamy o nieregularnym kształcie.

Bielactwo rozpoczyna się zwykle na niewielkich obszarach dotkniętych utratą pigmentu, rozprzestrzenia się i staje się coraz większe wraz z upływem czasu. Te zmiany w skórze mogą spowodować stres i obawy o swój wygląd.

Wiele osób zauważa pozytywne zmiany i powrót barwnika skóry po właściwym usunięciu metali ciężkich z organizmu tą metodą czytaj więcej ⇒

Nie ma lekarstwa na bielactwo. Celem leczenia jest to, aby zatrzymać lub spowolnić postęp odbarwień, a niekiedy próba powrotu do normalnego koloru skóry.

Bielactwo to choroba skóry wynikająca z utraty pigmentu. Każda część ciała może być nią dotknięta. Melanina, czyli pigment, który określa kolor skóry, włosów i oczu, jest wytwarzana w komórkach zwanych melanocytami. Jeśli te komórki umierają lub nie mogą wydzielać melaniny, skóra staje się jaśniejsza lub całkowicie biała. Skóra jest wówczas szczególnie wrażliwa na działanie promieni słonecznych.