Kamuflaż kosmetyczny

Kamuflaż kosmetyczny – obejmuje stosowanie kremów i / lub proszków do ukrycia kolorów, nieprawidłowości lub zaburzeń w obrębie twarzy lub ciała. Rozwiązuje wszystkie problemy związane ze skórą, pochodzenia wrodzonego, urazowego i dermatologicznego (naczyniaki, cera naczynkowa, zaczerwienienie, bielactwo, dyschromia skóry, plamy, plamy starcze, trądzik, oparzenia, blizny, siniaki, niebieskie plamy, oczodoły, tatuaże).

kamuflarz-kosmetyczny

Ponadto, kamuflaż kosmetyczny rozwiązuje problemy psychologiczne, pozwala na nowo odkryć swoje własne piękno i powrócić spokojnie do własnego życia społecznego. Kremy kosmetyczne zostały po raz pierwszy opracowane przez chirurgów plastycznych w czasie II wojny światowej do pokrycia ogromnych oparzeń otrzymanych przez pilotów. W dzisiejszych czasach, z kamuflaży kosmetycznych mogą korzystać mężczyźni, kobiety i dzieci.

Wiele osób zauważa pozytywne zmiany i powrót barwnika skóry po właściwym usunięciu metali ciężkich z organizmu tą metodą czytaj więcej ⇒

 

Przykłady


  • Znamiona – znamię to skazy na skórze utworzone po urodzeniu. Plama wina to rodzaj znamienia charakteryzujący się dużymi kreskami w kolorze wina. Mogą być zamaskowane
  • Trądzik różowaty – jest chorobą skóry, która wynika z rozszerzonych naczynek krwionośnych twarzy. Powinien być stosowany przy tym zielony korektor
  • Bielactwo
  • Toczeń rumieniowaty
  • Oparzenie – to rodzaj uszkodzenia skóry spowodowanego przez ciepło, energię elektryczną, chemikalia, światło, promieniowanie lub tarcie. Może być zamaskowany za pomocą zielonego korektora.
  • Blizna jest naturalną częścią procesu gojenia. Odsysanie tłuszczu daje zupełnie nowe spojrzenie na twarz i zmęczony wygląd oczu. Zielony korektor należy stosować w obszarze, w którym znajduje się zaczerwienienie. Nie jest korzystne używanie tuszu przez co najmniej 3-4 tygodnie po zabiegu.
  • Tatuaż – jest oznakowaniem polegającym na wprowadzanie trwałego tuszu do warstwy skóry właściwej, aby zmienić pigment ze względów dekoracyjnych lub innych. Tatuaże na ludziach są rodzajem dekoracji i modyfikacji ciała.